Stach z neznámého: MOZKOMOŘI

30. června 2017 v 21:35 | wolfstar
Mozkomor (v angličtině dementor) je jeden z nejobávanějších tvorů kouzelnického světa. Z lidí vysává šťastné pocity a vzpomínky, čímž se živí.
Nejhorší věc, kterou vám může mozkomor udělat je Mozkomorův polibek. Při takovémto polibku z vás vysaje duši, a tak po vás zůztane jen živé, avšak prázdné tělo.
Kouzlo, které se proti nim používá je tzv. Patronovo zaklínadlo, formule zní "Expecto patronum". Při tomto zaklínadle musí kouzelník myslet na nejšťastnější vzpomínku a poté vyřknout zaklínadlo. To vytvoří buďto štít, který, pokud je dostatečně silný, může mozkomora odrazit. Jinak slouží jako "strážce" a mozkomor vysává štít místo člověka. Při dostatečné koncentraci a velmi šťastné vzpomínce může kouzelník vyčarovat kompletního patrona v podobě zvířete.
Mozkomoři nosí plášť s kápí. Nemají oči ani nos, jen ústa kterými dávají polibky. Jsou vysocí a z dálky mohou působit jako vznášející se černá šmouha. Kápi si sundávájí pouze, když chtějí jedné z obětí ušťedřit polibek.
Dříve mozkomory využíval Lord Voldemort, ale po jeho pádu se přidali k Ministerstvu kouzel a střežili Azkaban. Tam z proviněných vysávali šťastné vzpomínky a naději a mnoho z nich zemřelo ze smutku nebo zešílelo.
Po návratu Voldemorta se k němu opět přidali.

Téměř všichni kouzelníci z něj mají strach, protože ve většině případů je to strach z neznámého. Ne každý totiž měl možnost zjistit, jaký je mozkomorův polibek a jsou za to rádi. O to větší strach z něj ale pak mají, protože neví, čeho se mají bát.

Tohle bude k tomuhle článku asi všechno, kdybyste chtěli něco dodat nebo víte, že jsem něco vynechala, napište do komentářů. Takže se mějte hezky, doufejte, že nebudete nikdy muset zkusit mozkomorův polibek a zatííím,
EleanoreLíbajícíNevinný
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. června 2017 v 21:46 | Reagovat

Jsou děsiví ;-)

2 rosesforyou rosesforyou | Web | 3. července 2017 v 16:41 | Reagovat

hezký článek! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama